Mida võiks teada enne katuseakende ostmist?

Mida võiks teada enne katuseakende ostmist?

Mida võiks teada enne katuseakende ostmist?

VELUX valmistab aknaid kõikidele hoonetüüpidele ja kõikide otstarvete jaoks. Põhivalikus on katuseaknad kaldkatustele ning lamekatustele, mida saab juhtida nii käsitsi kui nutika kodu seadmega.

Lisaks on VELUXi tootevalikus rõduaknad, terrassisüsteemid, vertikaalsed aknaelemendid fassaadile, väga hea soojapidavusega aken passiivmajadele ning suitsueemaldusaknad ohutuse tagamiseks. Ruumi jaoks, kuhu katuseakent paigaldada ei saa, soovitame päikesetunnelit. Saadaval on ka spetsiaalsed väljapääsuaknad ja katuseluugid nii eluruumidesse kui soojustamata pööningutele.

Kui tunned huvi toote vastu, mida sa hetkel meie poest ei leia, siis võta meiega ühendust.

Kõigil, kellel on katuseakende paigaldamise plaan, peaks esmalt läbi mõtlema järgmised teemad:

  • Millisesse ruumi katuseaken pannakse?
  • Kui suur see ruum on?
  • Kuidas paikneb maja ilmakaarte suhtes?
  • Kas aknast avaneb ilus vaade?
  • Kas maja asub mürarikkas piirkonnas?
Velux Premium katuseakende müük ja paigaldus

Et tagada ruumis piisav päevavalgus, soovitame, et katuseakna klaasipind moodustaks 10%-20% ruumi põrandapinnast. Katuseakna alumine äär peaks põrandast olema 900-1000 mm, ülemine äär aga 2000-2100 mm. Veel tuleb mõelda sellele, kas tahetakse ennekõike mugavust või kas ehk asuvad aknad nii kõrgel, et käsitsi avada-sulgeda ei ulatagi. Sellisel juhul soovitame me puldiga juhtimist

Kui akna põhitüüp on välja valitud, on aeg edasi mõelda, mis soovid ja nõudmised on klaaspaketile ja akna soojapidavusele. VELUX katuseakende soojapidavus jääb vahemikku Uw = 1,3 W/m2K kuni 0,51 W/m2K, seega on täidetud ka passivmaja katuseaknale kehtiv normatiiv. Katuseakendel on keskhinged akna 180° pööramiseks ümber oma telje, mis muudab välisklaasi puhastamise väga lihtsaks. Ülemise käepidemega akende integreeritud tuulutusklapp ja alt avatavate akende kaheastmeline tuulutusklapp laseb värsket õhku tuppa ka akent avamata. Sisseehitatud õhufilter tagab tervislikuma elukeskkonna, sest ei lase tolmu ega putukaid tuppa. Olenevalt akna omadustest ja hinnaklassist on VELUX katuseaknad jagatud kolme klassi: Standard, Standard Plus ja Premium.

Standard on hea valik, kui soovitakse lihtsat ja soodsat katuseakent. Standard aknad on kahekordse klaaspaketiga, mistõttu on ka soojapidavusnäitajad madalamad kui teist tüüpi katuseakendel. Saadaval on nii alt kui ülalt avatav aken ja nii lakitud puitviimistlusega kui niiskestesse ruumidesse sobivad hooldusvabad aknad. Praktiline ja hea hinnaga aken neile, kes eelistavad funktsionaalsust. Kas soovid ülalt või alt avatavat akent, puidust või valgethooldusvaba mudelit – valik on sinu.

Standard Plus on hea valik, kui soovitakse lihtsat ja soodsat, kuid väga hea soojapidavusega katuseakent. Aknal on kolmekordne klaaspakett, kogu akna soojapidavus Uw=1,1 W/m²K. Ka Standard Plus tootevalikus on olemas nii lakitud puidust kui ka hooldusvabad katuseaknad. Standard plus tootevalik on koduomanikule, kes soovib sooja- ja helipidavamaid aknaid. Standard Plus katuseaknad on nüüd 3-kordse klaaspaketiga, mis aitavad sinu kodu muuta veelgi soojemaks.

Premium on hea valik, kui soovitakse rohkem kasutusmugavusi. Näiteks VELUX INTEGRA® on parim lahendus, kui otsid kaugjuhitavaid aknaid. Akendel on sisemine klaas lamineeritud, mis muudab aknad turvalisemaks – tugeva löögi või vigastada saanud klaas ei purune kildudeks. Karastatud välisklaas kaitseb väliste tegurite eest ja klaasi pind on kastevastane. Klaasipaketid on täiustatud heli-isolatsiooniga väljast tulevatele helidele, sealhulgas liiklusmüra ja ilmastiku, nagu vihma- ja rahe helide vastu.

Lamekatuseaknad

Lamekatustele on loodud spetsiaalsed aknad. Näiteks kuppelaken, lameda klaasiga lamekatuseaken ning kumera klaasiga lamekatuseaken. Mitteavatav või elektriliselt avatav aken – valida saab just sellise akna, mida vaja on. Ka lamekatuseakendele on olemas aknakatted. Avatavatel lamekatuseakendel on lisana juures vihmaandur – kui vihma hakkab sadama, sulgub aken automaatselt.

Rõdusüsteemid

Cabrio rõdusüsteem – VELUXi toode, mis alati pilke püüab, on katuseaken-rõdu Cabrio. See on nn kaks ühes katuseaken, mis pakub rõdulahendust ja suurt katuseakent korraga. Cabrio on Eestis üsna populaarne, sest tegemist on mõistliku alternatiiviga nii traditsioonilisele vintskapile kui ka statsionaarsele rõdule. Cabrio koosneb kahest aknaelemendist, millest ülemine avaneb alt üles ja alumine tuleb lükata vertikaalsesse asendisse – nii lukustuvad küljepiirded ja tekitavad katusele nn minirõdu.

Terrassisüsteem – Kui Teie katusele on võimalik ehitada rõdu või on see seal juba olemas, siis saate VELUXi terrassisüsteemi abil pääseda katusealustest tubadest rõdule. Üks terrassielement koosneb kahest aknast – ülemine element avaneb alt üles ja alumine kas vasakule või paremale.

Päikesetunnel

Päikesetunnel toob päikesevalguse ka kõige pimedamatesse ruumidesse spetsiaalselt selleks kavandatud paindliku tunneliga, mis ulatub läbi katusekonstruktsiooni. Päikesetunnelit tasub panna esikutesse, vannitubadesse ja muudesse kohtadesse, kuhu pole võimalik paigaldada tavalisi aknaid. Päikesetunneli paigalduseks on vajalik olemasoleva katusekonstruktsiooni minimaalne ettevalmistus ja sisetöödest tuleb hajuti jaoks lakke lõigata auk.

Katuseakna paigaldamine

Katuseakna paigalduse lihtsustamiseks on VELUX kokku pannud akna paigalduseks vajalikud tooted. Paigaldustoodete valikus on põhipakett ja mugavuspakett. Aknaid on võimalik paigaldada standardse või sügava paigalduskõrgusega tänu uutele paigaldusnurkadele. Akna paigaldusel on soovituslik valida VELUXi sertifitseeritud paigaldaja, kes on saanud spetsiaalse väljaõppe ning sel viisil saame anda ka tootele garantii.

KAPi paigaldaja Taavi Nelke omab kaldkatusteehitaja kutsetunnistust ning on ka VELUXi sertifitseeritud paigaldaja. Seetõttu võid kindel olla, et tellides meilt nii katuseaknad, kui paigalduse, saad kvaliteetse tulemuse. Soovikorral räägime kõik detailid enne ostu sooritamist läbi, et õiges katuseakna valikus kindel olla. Võta ühendust SIIN.

Sertifitseeritud katuseakende paigaldaja Taavi Nelke

Katuseakende hooldamine

Hooldus väljastpoolt – Enne talve soovitame üle vaadata katuseakna veeplekid, kuna sügisel võivad sinna sattuda puulehed, -oksad ja muu praht, mis võivad takistada vee äravoolu. Talvel peab hoolitsema selle eest, et lumi ja jää ei koguneks akna ümber veeplekkidesse.
Hooldus seestpoolt – Kui on tegemist lakitud puidust katuseakendega, peab jälgitama, et lakikiht oleks korras, nii ei pääse niiskus puidu sisse ega kahjusta puitu. Kui katuseaken ei sulgu sujuvalt, peab hingedele määret lisama.

KAP teostab lisaks katuseakende paigaldusele ka hooldust ja remonti. Katuseaken lekib? Tuvastame lekke põhjuse ning likvideerime selle.

KONTAKT

Allikas: velux.ee